Promocje dla klientów indywidualnych PKO Bank Polski

Płatności zbliżeniowe można również realizować dzięki karciePKO Ekspres w formie naklejki lub gadżetu zbliżeniowego. Za naklejkę bank niepobiera opłaty za wydanie, a jedynie za obsługę. W przypadku gadżetu należyliczyć się z dodatkowym obciążeniem. Sprawdź, jak te terminy są definiowane w wykazie usług reprezentatywnych.

  1. Za darmo wydadzą nam też kartę debetową, za użytkowanie której niestety będziemy musieli płacić miesięcznie 3,9 zł, ale to już mały szczegół.
  2. Konto Pierwsze może stanowić element kształcenia dla młodych ludzi.
  3. Młodzież na pewno cieszyła możliwość wyrobienia karty do konta (karty debetowej) z niestandardowym wzorem graficznym – do wyboru spośród kilkunastu szablonów.
  4. Do Konta Pierwszego dziecko otrzyma kartę płatniczą z funkcją płatności zbliżeniowych.

Jak dziecko może korzystać ze swojego konta?

Rodzice nie muszą kontrolować rachunku ani przelewać na niego stałych kwot, choć zasilanie rachunku kieszonkowym jest mile widziane! Co jeszcze warto wiedzieć o Koncie Pierwszym i opłatach z nim związanych? Wypłata gotówki z rachunku płatniczego w bankomacie, w oddziale PKO Banku Polskiego. Zapoznaj się z naszą analizą Konta Dla Młodych, czyli rachunku młodzieżowego dla osób w wieku od 18 do 26 lat.

Bezpieczne logowanie do aplikacji mobilnej IKO

PKO BP oferuje nastolatkom także Pierwsze Konto Oszczędnościowe, czyli drugie konto pełniące rolę skarbonki. Można na nim odkładać zaoszczędzone środki, tak by uczyć się systematyczności i oszczędzać nie tylko gotówkę, ale i pieniądze w formie elektronicznej. Pomocna może być także usługa autooszczędzania, która pozwala na odkładanie resztek z transakcji. W ten sposób posiadacz Konta Pierwszego może zaoszczędzić drobne na codziennych zakupach – kwoty regularnie odkładane z czasem zaprocentują dodatkowymi odsetkami. IKO jest nowoczesną aplikacją mobilną dostępną na najnowsze systemy iOS i Android. Dzięki niej z poziomu smartfona można zarządzać swoim kontem m.in.

Pierwsze Konto Oszczędnościowe

Bank nie określa jednak kwoty transakcji, więc można zapłacić zbliżeniowo nawet za jakiś drobiazg w szkolnym sklepie. Lub posiadać Kartę Dużej Rodziny – wtedy jest się zwolnionym z opłaty za kartę bez żadnych innych warunków. PKO Konto Pierwsze Złoto łagodzi trzy tygodnie wysokie jak dolar steadies jest prowadzonym bezpłatnie rachunkiem osobistym przeznaczonym dla młodzieży w wieku lat. Konto Pierwsze jest zaadresowane dla osób między 13 a 18 rokiem życia. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak przelewy internetowe w kraju.

Zobacz, jak korzystać z Konta za Zero za darmo

PKO BP zadbał o najmłodszych i wprowadził konto PKO Pierwsze. W założeniu ma to być pierwszy rachunek bankowy dla osób niepełnoletnich, tani, funkcjonalny, będący początkiem przygód z własnymi finansami. Rzeczywiście nic nie kosztuje, bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku, darmowy dostęp do bankowości internetowej, w tym darmowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne. Za darmo wydadzą nam też kartę debetową, za użytkowanie której niestety będziemy musieli płacić miesięcznie 3,9 zł, ale to już mały szczegół. Jedynym wymogiem, jaki stawia bank, jest konieczność wykonania dwóch płatności kartą lub BLIK-iem, aby uniknąć miesięcznej opłaty w wysokości 3,90 zł.

Jak zalogować się po raz pierwszy do banku w aplikacji IKO?

Sprawdzając stan rachunku, dokonując przelewów czy płacąc w sklepach i internecie za pomocą Blika. PKO BP odpowiada tym samym na potrzeby młodych klientów, dla których smartfon jest urządzeniem, z którym trudno się rozstać. Nic nie zapłacisz za kartę, jeśli wykonasz w miesiącu minimum dwie płatności kartą. Posiadacze konta mają dostęp do świetnej usługi AUTOOSZCZĘDZANIE. Pozwala ona na odkładanie drobnych kwot z wybranych przez klienta transakcji.

Jednak dla każdego, kto przez trzy kolejne miesiące wpłaci na wspomniany rachunek oszczędnościowy od 20 do 1000 zł, oprocentowanie zostanie podniesione o 0,5% w skali roku. Co więcej, za pomocą kodów Blik można wypłacać gotówkę z bankomatów PKO BP bez użycia karty. Wystarczy przepisać sześciocyfrowy kod Blik do terminala płatniczego w sklepie lub bankomacie, potwierdzić transakcję w aplikacji i… już, zapłacone. W ten sposób otrzymujesz narzędzie, zapewniające możliwość błyskawicznego dokonywania zakupów zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych nawet, gdy z jakichś powodów nie masz przy sobie karty płatniczej. Najważniejszą cechą Konta Pierwszego była możliwość wypłacania gotówki bez żadnych opłat ze wszystkich bankomatów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

PKO BP oferuje szereg rachunków bankowych dla dzieci i młodzieży, w zależności od ich wieku. Dla najmłodszych jest to Konto Dziecka, dla pełnoletnich jest to Konto Dla Młodych, a dla małoletnich nastolatków jest to właśnie Konto Pierwsze. Jego posiadaczem może zostać każdy w wieku od 13 lat aż do ukończenia 18 roku życia, a konto można założyć składając bezpieczny wniosek Akcje generalnie wyższe przed oficjalnym otwarciem na stronie banku. Do tego dodać trzeba duży atut w postaci darmowych wypłat gotówki z bankomatów na całym świecie. PKO Konto Pierwsze to rachunek dla najmłodszych użytkowników bankowości – jego posiadaczem może się stać już trzynastolatek. Co prawda umowę o konto może podpisać tylko w obecności rodzica/ opiekuna, ale korzystać z bankowych udogodnień może już samodzielnie.

Kolejną świetną funkcją Blika są przelewy na numer telefonu. Jeśli osoba, której chcesz przelać pieniądze również korzysta z Blika i ma do niego podpięty swój numer telefonu, możesz przelać pieniądze na ten właśnie numer – nie ma konieczności Rozpocznij handel i inwestowanie aby uzyskać zysk przepisywania długiego numeru konta. W promocji dla nowych środków mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Przez 90 dni od pierwszej wpłaty nowych środków masz niezmienne, promocyjne oprocentowanie 5% w skali roku do 250 tys.

Od ponad 10 lat analizuje produkty finansowe dla młodzieży i studentów, a od ponad 7 lat dzieli się swoją wiedzą na łamach serwisu KontoMłodzieżowe.com. Bezpośrednio w IKO można także doładowywać telefon na kartę oraz kupować bilety komunikacji miejskiej w większości miast w Polsce (usługa ta jest realizowana przez moBilet). Jako posiadacz Pierwszego Konta, możesz także korzystać z płatności mobilnych Apple Pay.

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko zaczęło uczyć się samodzielnego zarządzania finansami, Pierwsze Konto będzie niezłym wyborem. W ofercie nie ma żadnych haczyków, a w przypadku w miarę regularnego korzystania z konta (wspomniane dwie płatności kartą w miesiącu) lub posiadania Karty Dużej Rodziny, nie kosztuje ono nic. Konto Pierwsze może stanowić element kształcenia dla młodych ludzi. Rachunek pozwala na zaznajomienie się z bankowością. Dzięki niemu nastolatek uczy się, jak zarządzać swoimi finansami, jak wykonać przelew oraz w jaki sposób wygląda oszczędzanie.

Charakteryzowało się brakiem opłat za prowadzenie i łatwym warunkiem zwolnienia z opłaty za kartę – wystarczyły 2 płatności kartą w miesiącu na dowolną kwotę. Do tego posiadacze Konta Pierwszego wypłacali pieniądze za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Konto Pierwsze to oferta banku PKO BP skierowana do nastolatków w wieku od 13 do 18 lat. Konto jest bezpłatne, a miesięcznej opłaty za kartę łatwo uniknąć dokonując dwóch płatności kartą w miesiącu na dowolną kwotę.

Na pewno minusem jest opłata za kartę – taka usługa w analogicznych ofertach innych banków jest darmowa. Konta (osobistego) to określenie na prowadzenie rachunku płatniczego. Jest to usługa polegająca na wypłacie gotówki z rachunku płatniczego konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wypłatę lub w placówce dostawcy.

Roku życia oraz PKO Konta Pierwszego dla nastolatków w wieku lat. Konta są elementem kompleksowej oferty finansowo-edukacyjnej PKO Banku Polskiego. Nieletni klienci banku mają także promocyjne oprocentowanie środków na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym.

Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, z której aktywnie korzysta 6,8 mln klientów, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Spółka wzmacnia swoją obecność zagraniczną za pośrednictwem oddziałów korporacyjnych działających w Niemczech, w Czechach i na Słowacji. Od listopada oprocentowanie rachunków przeznaczonych dla dzieci i młodzieży do 18. Nowa oferta dotyczy PKO Konta Dziecka dla najmłodszych do 13.

Serwis iPKO pozwala z kolei na pełną obsługę karty. Zmienić numer PIN lub ustalić górne limity transakcji. Najmłodsi klienci muszą płacić tylko za przelewy dokonywane w oddziale PKO BP (5,99 zł lub 8 zł – jeśli pieniądze mają popłynąć do innego banku) oraz przelewy za pośrednictwem serwisu telefonicznego (2,99 zł). PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 429 mld zł. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów, kredytów oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych.

Po uzupełnieniu dokumentów, kurier dostarczy je z powrotem do banku. Alternatywnie, dokumenty przygotowane na podstawie internetowego wniosku można podpisać w oddziale banku. Wtedy też trzeba będzie udać się tam razem z dzieckiem. Najwygodniej jest złożyć wniosek przez internet na stronie banku.

Ponieważ z telefonem nastolatkowie coraz częściej się nie rozstają. Wspomniany BLIK umożliwia także płatności w sklepach stacjonarnych oraz przelewanie pieniędzy na numer telefonu. To duże ułatwienie, kiedy dzieci chcą się rozliczać za wspólne zakupy lub wizyty w kawiarniach. Nie muszą odliczać gotówki ani pamiętać długich numerów kont – wystarczy aplikacja bankowa powiązana z numerem telefonu. Krzysztof Gibek Absolwent socjologii, zaangażowany w tematykę finansów i giełdy, z doświadczeniem w pracy w bankowości.

Rachunek w tym wariancie jest skierowany do niepełnoletnichklientów. Z tego powodu klient możepodpisać umowę za zgodą przedstawiciela ustawowego (np. rodzica), którymusi być obecny przy akceptacji dokumentów – zarówno w oddziale, jak i wprzypadku wybrania dostarczenia umowy przez kuriera. Dzieci i młodzież posiadające Kartę Dużej Rodziny, do końca sierpnia 2020 r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *